Rajd Grudzień » Zadania przedrajdowe

Rajd GrudzieńZadania przedrajdowe


Czuwaj!

Rajd Grudzień coraz bliżej. Nie martwcie się żadnych czasochłonnych zadań nie przewidujemy 🙂
Zadania dla wszystkich:
1. Zapoznajcie się w zastępach i patrolach z historię wydarzeń Grudniowych, a także porozmawiajcie z dziadkami/rodzicami o tym jak wyglądały tamte czasy. Na rajdzie planowany jest quiz i ta wiedza będzie niezbędna!
2. Na rajdzie przydatny może okazać się podstawowy ekwipunek harcerski, tj. Kompas, apteczka itd, plus telefon z na zastęp/patrol
Zadania dla patroli wędrowniczych i kadry:
1. Na rajdzie planowana jest kawiarenka w stylu lat 70. Abyśmy poczuli pełen klimat lat 70 każdy musi przygotować strój zgodnie z panującą w tym czasie modą! Radzimy poszperać w szafach babci i dziadka. Panowie prasujcie koszule! Panie nie ubierajcie spodni!
Dla ułatwienia krótki opis:
Lata 70. to nie tylko styl punka czy hipisa, ale także styl disco. Wtedy życie toczyło się nocą na dyskotekach, dlatego zwiewne sukienki, cekiny, cygańskie spódnice, kwieciste koszule czy wytarte szorty królowały na parkiecie.
Mężczyźni chętnie zakładali skórzane kurtki a’la Elvis, dżinsy i marynarki. Spodnie w kant uzupełniane były koszulami z długimi kołnierzami, krawatem i butami na wysokim i szerokim obcasie.
Cieszące się dużą naturalnością i swobodnym stylem lata 70. dały początek pięknym długim włosom. Modne były blond loki z plecioną opaską. Bardzo ważne były dodatki, które stanowiły najważniejszy element stroju disco jak chociażby błyszczące ozdoby czy sztuczna biżuteria.
Oczywiście nie bierzcie osobnego plecaka na strój 🙂 może być skromny.
2. Sfotografujcie się w tych strojach i wyślijcie czarno-białe zdjęcia na maila <oliwia.konopska@gmail.com> do 7 grudnia.